דיקור יכול לסייע לחולי לחץ דם גבוה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיקור ללחץ דם גבוה

דיקור ללחץ דם גבוהמדענים שערכו מחקר לבדיקת יעילות טיפול בדיקור ללחץ דם גבוה, מצאו כי רמות לחץ הדם ירדו מעט בקרב קבוצה קטנה של חולים שטופלו במשך חצי שעה בשבוע עם דיקור חשמלי, טיפול שבמהלכו המחטים מפעילות גירוי חשמלי ברמה נמוכה, בנקודות ייעודיות של הגוף.

החוקרים מסבירים שיתכן שלחץ הדם ימשיך להיות נמוך, אם חולי לחץ דם ימשיכו לקבל טיפולי מעקב אחת לחודש.

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן קובע שמיליוני אנשים ברחבי העולם סובלים מלחץ דם גבוה ראשוני, ורק מחציתם מצליחים לשלוט ברמות לחץ הדם. במקרים חמורים, כשלא ניתן לאזן או לשלוט ברמות לחץ הדם, המחלה עלולה לגרום לסיבוכים מוחיים הכוללים שבץ ומחלות לב.

אפשרויות הטיפול הזמינות, וטיפול בדיקור

ברוב המקרים, ניתן להוריד לחץ דם יכול לרדת באמצעות הקפדה על כשר גופני, נטילת תרופות, או שילוב של שתי הגישות. אך טיפולים אלו אינם עובדים עבור כולם, ותרופות עלולות לגרום לתופעות לוואי, במיוחד בקרב קשישים.

דיקור הוא שיטת טיפול עתיקה ברפואה הסינית, ונתפס יותר ויותר כחלופה אפשרית, אמרו החוקרים במאמר שפרסמו עם המחקר. המטפל מחדיר מחטים דקות לנקודות מפתח על הגוף על מנת לאזן מחדש את זרימת האנרגיה.

הצורך במחקר חדש על דיקור ולחץ דם

היות ומחקרים קודמים שבדקו את השפעת הטיפול בדיקור על לחץ דם גבוה הניבו תוצאות מעורבות, החוקרים במחקר החדש יצאו לחקור את הנושא לעומק. הם השוו את גישת הטיפול בדיקור חשמלי שנערך על שתי קבוצות משתתפים שכללה 65 חולים עם לחץ דם גבוה.

לחץ דם גבוה הוגדר כרמה של 140-180 מילימטר כספית, מעל 90-99 מילימטר כספית. אף אחד מהמשתתפים לא נטל תרופות ללחץ דם. רמות תקינות של לחץ דם מוגדרות כ-119/79 או נמוך יותר.

המחקר: טיפול בדיקור למשך חודשיים

משתתפי המחקר חולקו באקראי לשתי קבוצות שקיבלו טיפול בדיקור חשמלי למשך חודשיים. קבוצה אחת קיבלה טיפול שהתמקד בפרקי הידיים והרגליים הפנימיות מתחת לברך, נקודות שהצביעו על לחץ דם אפשרי נמוך במחקר קודם. שיטת הטיפול אותה קיבלה הקבוצה השנייה כללה טיפול בדיקור חשמלי על האמה והרגל התחתונה, ולא הובילה לשיפור ברמת לחץ הדם.

ירידה ניכרת בלחץ הדם נצפתה בקרב שבעים אחוזים מהחולים שטופלו בנקודות היעילות, בממוצע של שישה עד שמונה מילימטר כספית ללחץ דם סיסטולי. שינויים אלו נחשבו לאיטיים וארוכים לטווח הארוך, בטיפולים שנמשכו כחודשיים.

החוקרים מצאו גם שקריאות לחץ דם ירדו עוד יותר בקבוצת "המגיבים הגבוהים" שעברו טיפול חודשי בדיקור, במשך חצי שנה נוספת. האופן המדויק שבו דיקור משפר את לחץ הדם אינו ברור, אך החוקרים סבורים שיתכן שגירוי העצבים משפיע על גירוי אזורים במוח, השולטים על לחץ הדם. במקרים מסוימים, הם מודים שהמחקר אינו מתייחס לשאלה האם טיפול בדיקור יכול לסייע לחולים שכבר נוטלים תרופות ללחץ דם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

לחץ דם גבוה

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן