איך למנוע לחץ דם גבוה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מניעת לחץ דם גבוה

מניעת לחץ דם גבוהלחץ דם גבוה, הנקרא גם יתר לחץ דם, נחשב כגורם הסיכון העיקרי למחלות לב וכליות, שבץ ואי ספיקת לב. מצב זה מסוכן במיוחד, היות ובמקרים רבים הוא מתרחש ללא כל סימני אזהרה או תסמינים.

למרבה המזל, ניתן לגלות רמות גבוהות של לחץ דם באמצעות מעקב קבוע אחר רמות לחץ הדם. אם הרמות גבוהות, תוכלו לנקוט בצעדים על מנת להורידו. חשוב באותה המידה, גם כשלחץ הדם תקין, ללמוד כיצד למנוע ממנו לעלות.

כיצד ניתן למנוע לחץ דם גבוה?

ניתן למנוע את המצב באמצעות הקפדה על הצעדים הבאים:

חומרים מזינים

מסייעים במניעת לחץ דם גבוה. תזונה מזינה כוללת את הרכיבים הבאים:

סידן

אנשים עם צריכת סידן נמוכה סובלים מלחץ דם גבוה, וחשוב לקבל את הכמות המומלצת של סידן, שהיא אלף מיליגרם ליום למבוגרים בגילאי 19 עד חמישים, ו-1,200 מיליגרם לאנשים מעל גיל חמישים.

נשים הרות ומיניקות צריכות לקבל יותר סידן. מומלץ לצרוך את הסידן בתזונה ולאכול מוצרי חלב כגון חלב דל שומן, יוגורט וגבינה, הנחשבים כמקורות טובים לסידן.

שמירה על משקל בריא – עוף משקל עלול להגביר את הסיכון לפתח לחץ דם גבוה פי שניים עד פי שש יותר מאשר כשמקפידים על משקל רצוי. גם ירידה מתונה במשקל יכולה להשפיע באופן משמעותי למניעת וטיפול בלחץ דם גבוה.

אשלגן – אכילת מזונות עשירים באשלגן מסייעים להגנה מפני התפתחות לחץ דם גבוה. רוב התזונה מכילה מספיק אשלגן, ולכן אין צורך לקחת תוספת. פירות וירקות רבים, מוצרי חלב ודגים הם מקורות טובים לאשלגן.

מגנזיום – תזונה נמוכה במגנזיום עלולה לגרום לעלייה בלחץ הדם. מומלץ לקבל את המגנזיום מתזונה בריאה הכוללת דגנים מלאים, ירקות בעלי עלים ירוקים, אגוזים, זרעים, אפונה ושעועית.

שמני דגים – סוג של שומן הנקרא "חומצות שומן אומגה 3" נמצא בדגים שומניים כגון מקרל וסלמון. כמויות גדולות של שמן דגים מסייעות בהורדת לחץ גם גבוה. רוב הדגים, אם אינם מטוגנים או מיוצרים עם תוספות שומן, נמוכים בשומן רווי וקלוריות, ומומלצים לאכילה לעיתים תכופות.

שום – מספר ראיות מדעיות מצביעות על השפעת השום בהורדת לחץ הדם, בנוסף לשיפור הכולסטרול והפחתת מספר סוגי סרטן.

הפחתת צריכת מלח – במקרים רבים, כשאנשים עם לחץ דם גבוה מפחיתים את כמויות המלח בתזונה, לחץ הדם שלהם יורד. הפחתה במלח מונעת אף מלחץ הדם לעלות.

שתיית אלכוהול במידה מתונה, אם בכלל – שתייה מוגברת של אלכוהול מגבירה את לחץ הדם. כדי למנוע מלחץ הדם לעלות, יש להגביל את כמות האלכוהול שאתם שותים, ללא יותר משני משקאות ליום לגברים, ומשקה אחד ביום לנשים.

פעילות גופנית קבועהאנשים פעילים פיזית נמצאים בסיכון נמוך יותר לסבול מלחץ דם גבוה, ומפחיתים את הסיכון בעשרים עד חמישים אחוזים, בהשוואה לאנשים שאינם פעילים. אינכם צריכים להיות רצי מרתון על מנת ליהנות מפעילות גופנית. גם פעילויות קלות, אם הן מבוצעות מדי יום, מסייעות להפחתת הסיכון.

הפחתת מתח – לחץ עלול לגרום ללחץ הדם לעלות, ועם הזמן עשוי לתרום לגורם ללחץ דם גבוה. קיימים צעדים רבים בהם ניתן לנקוט על מנת להפחית את הלחץ.

הימנעות מעישון – עישון מגביר את לחץ הדם ומגביר יותר את הסיכון להתקף לב ושבץ. הפסקת עישון מפחיתה את הסיכון למחלות לב, והרופא יכול להמליץ על שיטות המסייעות להיגמל.

יש להקפיד להתייעץ עם הרופא לפני נטילת תוסף תזונה או טיפול אלטרנטיבי. חלק מהתוספים עשויים להוות אינטראקציה עם תרופות אחרות, או לגרום לתופעות לוואי מזיקות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

לחץ דם גבוה

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן