התרופה אולמסרטן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

התרופה אולמסרטן

התרופה אולמסרטןאולמסרטן היא תרופה המסייעת להתמודד עם לחץ דם גבוה המכונה גם יתר לחץ דם. כשהדם זורם בכלי הדם הוא מפעיל לחץ על דפנותיהם. לחץ הדם נבדק בעזרת מכשיר פשוט ומתקבלים בו שני ערכים: סיסטולי ודיאסטולי – נמוך וגבוה. תוצאות הגבוהות מ- 140/90 נחשבות ללחץ דם גבוה.

חשוב לעקוב אחר רמות לחץ דם, היות ובמקרים רבים הוא מופיע ללא תסמינים ייחודיים לו אך הוא גורם לסיבוכים שונים במידה ואינו מטופל לאורך זמן. לחץ דם גבוה עלול להוביל התקפי לב, אירוע מוחי או פגיעה בכליות. 

לחץ דם גבוה נקרא הרוצח השקט בשל העובדה שללא מדידה ומעקב סדירים, קל לא לשים לב אליו אך הנזקים שלו לטווח ארוך עלולים להיות משמעותיים.

אולמסרטן: אופן הטיפול

התרופה מונעת התכווצות כלי דם ומאפשרת את הרחבתם. מנגנון הפעולה של התרופה חוסם את הקולטנים בכלי הדם לאנגיוטנסין 2. אנגיוטנסין 2 הוא הורמון הפועל להתכווצות כלי הדם.

חסימת הקולטנים בכלי הדם אשר קולטים אותו ובכך מאפשרים את השפעתו מביאה להרחבתם של כלי הדם. מנגנון פעולה זה הוא חידוש לעומת תרופות ותיקות יותר אשר פועלות על האנזים ACE, האנזים אשר הופך את החומר אנגיוטנסין 1 שאינו פעיל לאנגיוטנסין 2 שהוא החומר הפעיל.

יתרונות אולמסרטן

מדענים גילו שהתרופה כרוכה בשיעורים נמוכים יותר של תופעות לוואי כגון שיעול, פריחה, או חום. יש לה גם יתרונות בהשוואה לתרופות אחרות בעלות מנגנון דומה. אולמסרטן הופכת לפעילה רק כשהיא נספגת במערכת העיכול.

היא אינה עוברת פירוק בכבד ולכן לא עלולה להגיב עם תרופות אחרות שעוברות פירוק בכבד, מה שמפחית את תופעות הלוואי. לעומת הלוסארטן התגלה שאולמסרטן גם מבצעת את עבודתה ביעילות רבה יותר, גם במינון נמוך יותר.

אופן השימוש בתרופה

אולמסרטן נלקחת בטבליות פעם ביום על פי המינון הניתן על ידי הרופא המטפל. המינון ההתחלתי לתרופה הוא עשרה מיליגרם. מינון ממוצע הוא בין עשרים לארבעים מיליגרם ליום. התרופה מתחילה את השפעתה כשבועיים לאחר תחילת נטילתה, אז נראית ירידה משמעותית בלחץ הדם.

השפעתה של התרופה היא למשך יממה, ולכן יש ליטול אותה מדי יום ולהשתדל לעשות זאת בשעה קבועה. במידה ושוכחים ליטול את התרופה, יש לקחת אותה מיד כשנזכרים, אך אם מתקרב זמן נטילת המנה הבאה יש לדלג על המנה שנשכחה ובכל מקרה לא ליטול מנה כפולה. אם נלקחה מנה כפולה של התרופה באופן מקרי הדבר אינו אמור להשפיע או להדאיג. במקרה שנראות תופעות חריגות יש לפנות לרופא המטפל.

מה מכילה התרופה – החומר הפעיל בתרופת אולמסרטן הוא OLMESARTAN MEDOXOMIL אשר השפעתו, כאמור, היא חסימת קולטני אנגיוטנסין 2 ועל ידי כך ביטול פעילותו של ההורמון או לפחות צמצומה באופן משמעותי.

תופעות לוואי – התרופה מתקבלת לרוב בצורה טובה וללא תופעות לוואי רבות. אם ישנן תופעות לוואי, השכיחות יותר הן כאבי ראש, סחרחורות, בחילה, שלשול, כאב גב, או אף סתום.

לסיכום, תרופת אולמסרטן התגלתה במחקרים כבעלת יתרונות על פני תרופות אחרות להורדת לחץ הדם. מנגנון הפעולה שלה התגלה כיעיל יותר ממנגנון הפעולה של התרופות הוותיקות, וגם בקרב תרופות בעלות מנגנון פעולה זהה התגלתה האולמסרטן כיעילה יותר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

לחץ דם גבוה

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן