התרופה נורמלול לטיפול בלחץ דם גבוה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

התרופה נורמלול ללחץ דם

התרופה נורמלול לטיפול בלחץ דם גבוהנורמלול או נורמיטן הן תרופות לטיפול ביתר לחץ דם אשר החומר הפעיל בהן הוא אטנולול, חומר השייך לקבוצת חוסמי בטא 1. לחץ דם גבוה הוא בעיה אשר הולכת והופכת נפוצה בעידן שלנו.

השילוב של עליה בגיל יחד עם קיום אורח חיים לא בריא – תזונה לקויה ורוויית מלח, חוסר פעילות גופנית וסטרס מביאים לעליה בלחץ הדם.

לחץ דם גבוה ניתן לרוב לאבחון רק באמצעות מדידה, אין לו כמעט תסמינים. בטווח הארוך, לעומת זאת, הוא גורם לנזק רב ולתופעות קטלניות העלולות להביא למוות כמו התקפי לב, מחלות לב וכלי דם, בעיות בתפקוד הכליות ושבץ. לכן, חשוב לנהל מעקב אחר לחץ דם ולקבל טיפול אם נדרש.

מנגנון הפעולה של נורמלול – אטנולול, החומר הפעיל בנורמלול שייך, כאמור, לקבוצת חוסמי בטא 1. בטא 1 הם קולטנים הנמצאים במספר מערכות בגוף, כולל שריר הלב. אלה קולטנים לאדרנלין. כאשר נקשר האדרנלין לקולטני בטא1 הוא גורם להתכווצות תאי שריר הלב ולהגברת קצב הלב. חסימת הקולטנים מביאה להאטה בקצב הלב ועל ידי כך לירידה בלחץ הדם.

יתרונותיה של התרופה – בתור תרופה השייכת לחוסמי בטא1, נורמלול אינה מהווה את האופציה הראשונה לטיפול בלחץ דם גבוה. עם זאת, במידה וישנה רגישות לתרופות אחרות מקבוצת מעכבי ACE או חוסמי אנגיוטנסין 2, ניתן להשתמש בתרופה זו. נורמלול טובה לטיפול גם במצב של תעוקת חזה או להגנה על הלב לאחר התקף לב.

מה מכילה התרופה – החומר הפעיל בנורמלול הוא האטנולול אשר נמצא בתרופה בריכוזים שונים על פי הרשום על החפיסה. חומרים בלתי פעילים שמכילה התרופה: Lactose monohydrate, maize starch, sodium starch glycolate, cellulose, glyceryl behenate, povidone, carmellose sodium, magnesium stearate, silica colloidal anhydrous. יש לשים לב שהתרופה מכילה לקטוז: ולכן אינה מתאימה לרגישים ללקטוז.

אופן השימוש בתרופה

נורמלול זמינה בטבליות 25 מ"ג, 50 מ"ג ו- 100 מ"ג. טווח המינון נע בין 25 מ"ג ל- 100 מ"ג ביום. את הטבליה יש ליטול פעם ביום, רצוי באותה השעה, אך יש להיצמד להוראות הרופא. תחילת השפעת התרופה היא כשלוש-ארבע שעות לאחר נטילת התרופה, וההשפעה נמשכת כ- 24 שעות. אין הגבלה מבחינת התזונה במהלך הטיפול בתרופה.

את התרופה יש לאחסן במקום קריר ומוצל. אם נשכחה נטילת מנה יש לקחת אותה כשנזכרים, אך אם מועד נטילת המנה הבאה הוא פחות משש שעות מרגע זה, יש לדלג על המנה שנשכחה ולקחת את המנה הבאה כרגיל. אין ליטול מנה כפולה. הפסקת התרופה בבת אחת היא אסורה. הפסקת התרופה צריכה להיות בהדרגה ועל פי הוראות רופא.

תופעות לוואי וסיכונים

בזמן נטילת נורמלול, במיוחד בתחילת הטיפול עלולות להופיע תופעות לוואי כמו ידיים ורגליים קרות, עייפות, בחילה, שלשול. לעיתים יכולות להיות הפרעות בשינה. במידה וישנן תגובות אלרגיות כמו פריחה או נפיחות בפנים יש לדווח על כך לרופא. בתחילת הטיפול עלולה להיות החמרה בבעיות כמו נשימה לחולי אסטמה וקשיי נשימה או נפיחות בקרסוליים למטופלים הסובלים מאי ספיקת לב.

התרופה אינה מיועדת לשימוש בזמן הריון או הנקה ויש להתייעץ עם רופא. נורמלול עלולה להגיב וליצור הפרעות אם נלקחת במקביל לתרופות כמו תרופות אחרות לטיפול ביתר לחץ דם, תרופות להורדת רמת הסוכר, תרופות אנטי דלקתיות ועוד. לכן יש לדווח בתחילת הטיפול ובמהלכו על כל התרופות הנלקחות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

לחץ דם גבוה

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן