נחירות ולחץ דם גבוה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

לחץ דם גבוה ונחירות

לחץ דם גבוה ונחירותאנשים שסובלים מנחירות יתעוררו עם החדשות האחרונות: רעשים ליליים אלו יכולים להעיד על מצב בריאותי שהוא יותר ממטרד גרידא.

במחקר הגדול ביותר עד כה, מומחי שינה אישרו כי הפרעות נשימה במהלך השינה קשורות ללחץ דם גבוה בקרב מבוגרים ואנשים בגיל העמידה, ללא הבדל גזע או מין.

אך החוקרים, בדומה לאחרים לפניהם, לא הצליחו לקבוע את הסיבה, שהיא מרכיב חשוב שיכול להוביל לטיפולים טובים יותר. המחקר פורסם בגיליון אפריל 2000 של כתב העת של האגודה הרפואית האמריקאית.

בעיות נשימה הקשורות ללחץ דם גבוה

חוקרים בדקו בעיות נשימה הקשורות ללחץ דם גבוה מאז תחילת שנות השמונים. הפרעות שינה, חסימת זרימת האוויר דרך האף והפה, מתרחשות במהלך השינה בקרב אחת מתוך עשר נשים, ובקרב אחד מתוך ארבעה גברים. למרות שאנשים רבים אינם מודעים לחריגות נשימתם, חוקרים שחקרו אנשים עם הפרעות שינה, מצאו קשר בין דום נשימה בשינה, לבין נחירות ולחץ דם גבוה.

מדענים בבית הספר לבריאות הציבור של ג'ונס הופקינס בבולטימור ובאוניברסיטאות שונות ברחבי העולם, ערכו את המחקר הגדול ביותר על הפרעות שינה, שכלל למעלה מ-6,100 נבדקים, כולל גברים ונשים מעל גיל ארבעים, מרקנים אתניים שונים.

מהלך המחקר על נחירות ולחץ דם גבוה

החוקרים גילו נתונים על הרגלי עישון, שימוש באלכוהול, משקל, מסת גוף והיסטוריה של נחירות. הם מדדו לחץ דם ובחנו את ההיסטוריה של לחץ דם גבוה בקרב משתתפי המחקר. שאלון הרגלי שינה סייע לחוקרים לאסוף היסטוריה רפואית והיסטוריה של נחירות. במהלך השינה, משתתפי המחקר הרכיבו צגים שמדדו את שלבי השינה, הנשימה ולחץ הדם.

ממצאי המחקר העידו על נתונים לפיהם כמעט מחצית מהנבדקים חוו למעלה מחמישה התקפי דום נשימה בכל שעת שינה. החוקרים גילו ממצאים מטרידים יותר אף לגבי קשר ברור בין תדירות גוברת של התקפי דום נשימה ויתר לחץ דם, במיוחד בקרב חולים המסווגים כסובלים מהשמנת יתר. המדענים מדווחים שעודף משקל הוא הגורם העיקרי לדום נשימה בשינה, ומחקר זה מוכיח תוצאה נוספת של השמנת יתר.

מחקר חזק, אך נדרש קשר סיבתי

באותו כתב עת, מומחי שינה תיארו את המחקר כ"חזק" היות והוא איגד מידע מקבוצה כה גדולה, אך במקביל הם ביקרו את המחקר היות והסיבה לקשר נותרה בלתי ידועה, ועובדה זו נושאת השלכות בריאותיות משמעותיות. מומחים אחרים מאוניברסיטת מניטובה בוויניפינג, וחברי מועצת המנהלים של הקרן הלאומית לשינה, מסכימים על חומרת המצב.

חולי לחץ דם גבוה צריכים לשאול את עצמם אם הם חווים בעיות נשימה במהלך השינה, ואף לשאול את בני זוגם, היות ולעתים הם יודעים הכי טוב. אם אנשים מפגינים תסמיני דום נשימה בשינה, עליהם להתייעץ עם רופא לשם קבלת הטיפול המתאים.

עכשיו, מומחים חייבים לגלות מדוע יש קשר בין יתר לחץ דם ונשימה מופרעת. עד אז, Nieto מציע כי אנשים להתייעץ עם הרופא שלהם אם הם snore בקול רם, מרגיש ישנוני במהלך היום, והם overweight.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

לחץ דם גבוה

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן