נטורופתיה להורדת לחץ דם גבוה

נטורופתיה ללחץ דם גבוהיתר לחץ דם הוא המונח הרפואי ללחץ דם גבוה, המתרחש ללא סיבה ידועה ונקרא לחץ דם ראשוני או חיוני. סוג זה של לחץ דם גבוה, הוא הנפוץ ביותר ומגיב היטב לשינויים באורח החיים, כגון ירידה במשקל, שינויים תזונתיים, פעילות גופנית, והפחתת מתחים.

טיפול נטורופתי ללחץ דם גבוה מוביל את ערכי הדם לטווח הנורמאלי, אך אם לא שומרים על השינויים באורח החיים, יתר לחץ הדם ישוב. יתר לחץ דם משני נובע מסיבה אורגנית, כלומר מחלת כליות או הריון, וניתן להערכה על ידי רופא, היות ויש לטפל בסיבה הבסיסית.

תזונה ולחץ דם גבוה

אנשים עם יתר לחץ דם יכולים להפחית באופן משמעותי את לחץ הדם שלהם באמצעות שינויים תזונתיים. הגדלת כמות הירקות והפירות, והפחתת כמות השומן והכולסטרול, מפחיתים את לחץ הדם ומסייעים בהורדת משקל, אשר מפחית גם את לחץ הדם.

תזונה נמוכה באשלגן

רוב האנשים מודעים לכך שהפחתת צריכת המלח מסייעת בהפחתת לחץ הדם. אך זוהי אינה כל התמונה. הגבלת צריכת הנתרן להורדת לחץ הדם יעילה יותר אם היא מלווה בהגדלת צריכת האשלגן.

יש לזכור כי הפחתת צריכת הנתרן כרוכה גם בהימנעות ממזונות מעובדים ומוכנים וקריאת תוויות המזונות לבדיקת תוכן הנתרן. יש להימנע ממלחים, סוכרים, מוצרי חלב, מזונות מעובדים, מטוגנים, מהירים, וקפאין.

אכילת מזון שלם וטרי – כולל פירות, ירקות, שום, בצל, דגנים מלאים, סויה, שעועית, זרעים, אגוזים, שמן זית ודגי מים קרים כגון סלמון, טונה, סרדינים ומקרל.

הימנעות מרגישויות למזון – יש לבצע מבחני רגישויות למזון אצל מומחה לאלרגיה, להבין אילו מזונות גורמים לרגישויות, ולהימנע מהם.

לשתות שפע מים מדי יום – כדי להימנע מהתייבשות, המהווה גורם סיכון ללחץ דם גבוה.

תוספי תזונה ללחץ דם גבוה

נועדו לספק תמיכה תזונתית. היות ותוספת או מינון מומלץ אינם מתאימים לכל האנשים, יש להתייעץ עם רופא נטורופת מורשה, או מרפא הוליסטי טרם השימוש במוצר כלשהו. המינונים המומלצים הם:

סידן – 800-1500 מיליגרם ביום.

ויטמין C1000 מיליגרם ביום.

קואנזים – 50 מיליגרם פעמיים ביום.

ארוחת פשתן – יש לטחון 2-4 כפות ביום. זוהי בחירה טובה יותר לסיבים, לינגן ותכולת ויטמינים, וניתן להחליף את הזרעים בכף שמן פשתן ביום.

צמחי מרפא ללחץ דם גבוה

כשמשתמשים בהם כראוי ובמינונים מומלצים, לעיתים רחוקות הם כרוכים בתופעות לוואי. צמחי עשויים לגרום מדי פעם לכאבי בטן או כאבי ראש, אם אינם מיוצרים מרכיבים טהורים וכוללים תוספות מרכיבים סינתטיים או חומרי מילוי.

לכן מומלץ להשתמש במוצרים באיכות גבוהה בלבד. בדומה לכל התרופות, יותר אינו טוב יותר ומנת יתר עלולה לגרום למחלה חמורה. נטורופת קובע באופן אישי לכל מטופל את צמחי המרפא המתאימים לו.

הומיאופתיה ולחץ דם גבוה – תרופה הומיאופתית מתאימה מסייעת לריפוי הגוף והנפש. יש להתייעץ עם הומיאופת מיומן כדי לזהות את התרופה הנכונה ולרשום תרופה המטפלת בלחץ הדם לעומק.

לחץ דם גבוה

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן