הימנעות מעישון ואלכוהול

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הימנעות מאלכוהול ועישון בלחץ דם גבוה

הימנעות מאלכוהול ועישון בלחץ דם גבוהלא תמיד ניתן למנוע לחץ דם גבוה, או יתר לחץ דם, אך הפסקת עישון ומתינות בצריכת אלכוהול מסייעים להפחתת רמות לחץ הדם. אנשים שמעשנים ושותים אלכוהול צריכים להיות מודאגים מבעיות בריאות הלב וכלי הדם. הרגלים אלו מגבירים את הסיכון לפתח יתר לחץ דם, אשר מגבירים את הסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם.

השפעות עישון ושתיית אלכוהול על יתר לחץ דם ידועות היטב. הם משפיעים באופן משמעותי על בריאות הלב ועל רמות לחץ הדם. אז אם אדם אובחן עם לחץ דם גבוה, או שיש לו גורמי סיכון ללחץ דם, זה הזמן לנקוט בצעדים לשליטה בגורמי הסיכון.

עישון ולחץ דם גבוה

עישון גורם לעלייה מיידית בלחץ הדם ועלול להגביר את לחץ הדם הסיסטולי ברמות של עד 4 מילימטר כספית. ניקוטין במוצרי טבק ממריץ את מערכת העצבים ומשחרר כימיקלים שיכלים להפחית את כלי הדם ולתרום ללחץ דם גבוה. עישון גורם גם נזק לטווח הארוך לכלי הדם, ולכן מעבר לסיכון ללחץ דם, הרגל זה מגביר עוד יותר את הסיכוי לפתח בעיות כגון שבץ, מחלות לב, והתקף לב.

שילוב עישון ויתר לחץ דם מציב אתכם בסיכון גבוה יותר ללקות בהתקף לב, שבץ או אירוע קרדיווסקולרי אחר בהשוואה לאנשים שאינם מעשנים עם יתר לחץ דם.

שתיית אלכוהול ולחץ דם גבוה

כדי לשמור על לחץ דם תקין, יש להקפיד על מעקבים קבועים אחר הרמות, ולהימנע מבעיות בריאותיות, באמצעות מתינות בשתיית אלכוהול. כלומר, לנשים מותר לשתות משקה אחד ביום, ולגברים מותר לשתות שני משקאות בלבד ביום.

מחקרים מראים שהפחתת צריכת האלכוהול מפחיתה את רמות לחץ הדם הסיסטולי בשלושה מילימטר כספית.

הפחתת צריכת אלכוהול והפסקת עישון

הטיפים הבאים מסייעים להפסיק לעשן ולהגביל את צריכת האלכוהול:

הכרה בסימני התלות

אם אדם מתקשה להגביל את צריכת האלכוהול, הוא זקוק לתמיכה חיצונית. כשאלכוהול מתחיל להשפיע על העבודה, הלימודים או מערכות יחסים, הגיע הזמן לחפש סיוע מקצועי. קבוצות תמיכה מסייעות, אך תכנית ניקוי רעלים, הכוללת הפסקה מלאה משימוש באלכוהול, ותוכנית שיקום, נחוצות לשתיינים כבדים.

מחויבות להפסקת עישון – יש לקבוע תאריך להפסקת עישון ולעמוד בו. להיפטר מכל ציוד הטבק, כולל סיגריות, מציתים, מאפרות, וכל חפץ הקשור לעישון, ולהתייעץ עם הרופא לגבי מוצרי גמילה מניקוטין כגון מדבקות או מסטיקים.

הימנעות מגירויים – אם אדם מוצא את עצמו משתוקק לעשן במהלך צפייה בטלוויזיה, לאחר אכילה, עם שתיית קפה או אלכוהול או במהלך שיחת טלפון, עליו להקפיד על פעילויות חלופות ולהימנע מפעילויות אלו. מומלץ לצאת לטיול לאחר הארוחה במקום לצפות בטלוויזיה, או לשתות תה צמחים במקום לצאת לבר.

מציאת תעסוקות – מומלץ להתפנק עם פעילויות מהנות המסיחות את הדעת מעישון ושתיית אלכוהול, כגון לצאת לקולנוע, לצאת לקניות, לטיולים, או לפתח תחביב חדש הממלא את הזמן ומעניק תחושת הנאה וסיפוק.

ליהנות מאלכוהול במתינות – במקום להתיישב על הספה על שישיית בירות או בקבוק יין, יש להגביל את הכמות למשקה אחד ביום לנשים, ושניים לגברים. יש להקפיד על גודל המנות, ולא לשתות כמויות גדולות במשקה אחד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

לחץ דם גבוה

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן