מכשיר להורדת לחץ דם גבוה ללא תרופות: רספרייט

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רספרייט: מכשיר להורדת לחץ דם גבוה

רספרייט: מכשיר להורדת לחץ דם גבוהמכשיר חדש בפיתוח ישראלי של חברת אינטרקיור, מוריד לחץ דם גבוה באמצעות שימוש בגוונים וצלילים מוזיקליים.

יתר לחץ דם הוא בעיה שכיחה הנמדדת בממדים של מגפה ומכונה "הרוצח השקט" מכשיר הרספרייט הוא הראשון אשר הוכח כיעיל בהורדת לחץ הדם ללא שימוש בתרופות.

חוקרים ומדענים אמריקאים קובעים שאפשרות חדשה זו חשובה כחלופה לטיפול התרופתי והשפעתה תהיה גדולה על אופן ההתמודדות עם הבעיה

 

 

 

אופן פעולת המכשיר רספרייט

המכשיר גדול מעט יותר מנגן תקליטורים נייד והוא כבר זכה להכרה ואישור ממנהל התרופות והמזון האמריקני ומכירתו כבר החלה. על פי התגובות של אנשי הרפואה האמריקאים, מדובר בבשורה העתידה לשנות את אופן הטיפול וההתייחסות ליתר לחץ דם.

בסיס הקשר בין נשימה מבוקרת ורגיעה לבין הבריאות הכללית ידועה מזה אלפי שנים ומיושמת בתורות המזרח עתיקות היומין וכעת גם הרפואה המערבית מצטרפת ומתעניינת בחידוש המתבסס על אותו הקשר. המכשיר מחובר על ידי חוטים לחיישן קטן ולאוזניות רגילות.

אחד משני המחשבים במכשיר מעבד מידע אשר נאסף על ידי החיישן וקובע את קצב הנשימה של המטופל. המחשב השני מלחין סדרה של צלילים מוזיקליים אשר מסייעים בהורדת קצב הנשימה כאשר נשימות ארוכות וממושכות בקצב איטי מביאות את המוח להורות להרחבת כלי הדם כך שהדם זורם בחופשיות רבה יותר ומביא להורדת לחץ הדם.

 

השפעת המוסיקה על הנשימה

המכשיר אינו מצריך שימוש בחומרים כימיים ולכן אינו מלווה בתופעות לוואי שליליות או בסיכונים מיוחדים. יתרון נוסף נובע מכך שהמכשיר מתבסס על נתונים אמתיים ובזמן אמת ולכן פעולתו מדויקת. פיתוח המכשיר מתבסס על מחקרים אודות השפעת המוסיקה על הנשימה ועל מחזור הדם.

במקור בוצעו ניסויים על מכשיר רספרייט בכאבי ראש, ובהמשך הוא קיבל את ייעודו להפחתת לחץ דם. הטכנולוגיה העומדת מאחורי המכשיר מחשבת את קצב הנשימה של הלובש באמצעות מעקב ותיעוד של התרחבות והתכווצות הגוף, נתונים אלה מועברים ליחידה הראשית של המכשיר.

צלילי מוסיקה במקום תרופות

בשלב השני, המכשיר משדר סדרה של תווים מוסיקליים בודדים בעלי שני גוונים עיקריים, אחד עבור השאיפה ואחד לנשיפה ומעביר אותם באמצעות רמקול אל האוזניות. לאחר שהמכשיר מזהה כי הלובש מווסת את נשימתו הוא משנה את קצב המוסיקה והצלילים הופכים למורכבים יותר, בהתאם לתגובות המטופל.

השימוש במוסיקה לשליטה בנשימה הוא המפתח להצלחת רספרייט. הטיפול במכשיר מתבצע מדי יום למשך רבע שעה, וניתן להכיר בתוצאות בתוך שלושה שבועות. בנוסף מייצר המכשיר תיעוד של הטיפול אשר ניתן לניתוח על ידי הרופא המטפל.

כיום המכשיר משווק ישירות מהחברה לצרכן ובמקביל פועלת חברת אינטרקיור לספק תכניות הכשרה לרופאים, המגיבים לגישת טיפול חדשה זו באופן חיובי. החברה פועלת בשיתוף פעולה עם איגוד הסוכרת והלב האמריקאי, היות ואנשים הסובלים ממחלות אלו נמצאים בסיכון גבוה לסבול מיתר לחץ דם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

לחץ דם גבוה

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן