טיפול טבעי בלחץ דם גבוה עם תרופות סבתא

תרופות סבתא ללחץ דם גבוהלחץ דם גבוה, או יתר לחץ דם, הוא מצב שכיח שבו כוח הדם על דפנות העורקים גבוה מספיק, עד שהוא גורם לבעיות בריאותיות כגון מחלת לב. לחץ הדם נקבע על ידי כמות הדם שהלב שואב וכמות התנגדות זרימת הדם בעורקים. ככל שהלב שואב יותר דם, והעורקים צרים יותר, כך לחץ הדם גבוה יותר.

לחץ דם גבוה נקרא גם הרוצח השקט, והוא עלול לגרום להתקפי לב, שבץ, מחלת לב, כישלון איברים ומוות, אם לא מטפלים במצב בזמן. הרופא רושם תרופות ללחץ דם גבוה, אך האם ידעתם שקיימים מספר רכיבים בארונות המטבח שלכם, בהם ניתן להשתמש על מנת להפחית את התסמינים?

דגים ועוף מסייעים בהורדת לחץ דם – אך בשר אדום מגביר את לחץ הדם וגם מחמיר את המצב. מומלץ לאכול עוף או דגים עם ירקות בתנור.

שום – מרכיב המפתח של התזונה ההודית והמטבחים ברחבי העולם. הסבתות נהגו להכריח תמיד את הילדים לאכול שן שום כל יום, והן צדקו! זוהי תרופה טבעית המסייעת בהורדת הכולסטרול ואף מסייעת לשליטה בלחץ הדם.

בצל ודבש – טיפ מהיר להורדת לחץ הדם הוא כף מיץ בצל בספל, בתוספת שתי כפות דבש. מומלץ לשתות משקה זה מדי יום.

סוחטים גזר ותרד לכוס מיץ – שותים את המיץ פעמיים ביום להורדת לחץ הדם.

שורש סלק – זהו מיץ ירקות בריא ונחשב כשיטה מצוינת להורדת לחץ הדם. מומלץ לשתות את המיץ פעמיים ביום.

הקפדה על אורח חיים בריא

יש להפחית באופן משמעותי את כמות המלח בתזונה, ולהשתמש בתרופות סבתא אלו בשילוב עם מרשמי התרופות שנקבעו על ידי הרופא. כך ניתן לסייע בהפחתת לחץ הדם ולחיות חיים בריאים. תזונה בריאה מתמקדת בפירות, ירקות, דגנים מלאים, שעועית, מוצרי חלב ללא שומן, עוף ללא העור, דגים, והגבלת תוספות סוכרים, שומנים רוויים, שומן טרנס ונתרן.

בנוסף יש להקפיד על שינויים באורח החיים הכוללים:

המלצות מפתח להורדת לחץ דם גבוה

בנוסף לשינויים באורח החיים, תרופות סבתא להורדת לחץ דם גבוה, הנתמכות על ידי רופאים, ממליצות על הפעולות הבאות:

יש להימנע מביצוע שינויים בתרופות לחץ הדם ללא ייעוץ רפואי – חיוני להתייעץ עם הרופא. עצירה פתאומית של כל התרופות המשמשות לטיפול בלחץ דם גבוה עלולה להיות מסוכנת ביותר. לחץ הדם עלול לעלות, ולהגביר את הסיכון להתקף לב, שבץ ומצבים בריאותיים אחרים.

הפחתת המלח, להצלת חיים

מחקר חדש שפורסם בכתב העת Journal of Hypertension על ידי מדענים מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו, הדגיש עד כמה חשוב להפחית את צריכת המלח.

באמצעות מודלים מתמטיים, החוקרים קבעו שהפחתת צריכת המלח מצילה חיים, בעיקר באמצעות הפחתת התקפי הלב והשבץ הקשורים עם יתר לחץ דם.

לחץ דם גבוה

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן